آشنایی با نرم افزار حسابداری هلو

آشنایی با نرم افزار حسابداری هلو

مقدمه

نرم افزارهای حسابداری یکی از مهمترین نرم افزارهای مالی هستند. امروزه این نرم افزارها کمک شایانی به رشد و پیشرفت این رشته کرده اند. یکی از پرکاربردترین و برجسته ترین این نرم افزارها، نرم افزار مالی و حسابداری هلو است. در این پست با معرفی نرم افزار هلو در خدمت شما هستیم. با سایت ما همراه باشید.

نرم افزار های حسابداری
نرم افزار های حسابداری

درباره نرم افزار هلو

نرم افزار هلو که توسط گروه شرکت های طرفه نگار طراحی و ساخته شده است، اولین مورد از نرم افزارهای حسابداری ایرانی تحت ویندوز در سطح اصناف است. علت نامگذاری و شعار این نرم افزار “ظاهری زیبا، هسته ای محکم” است. نرم افزار هلو که یک نرم افزار حسابداری آفلاین محسوب می شود هم اکنون دارای بیش از ششصد هزار کاربر فعال است و در نسخه های تک و دو کاربره عرضه می شود.

نرم افزار هلو

انواع محصولات

.نرم افزار هلو در پنج گروه فروشگاهی، شرکتی، تولیدی، صنعتی و شبکه عرضه می شود

همچنین برای تقسیم بندی نسخه های متفاوت نرم افزار، کدهایی نیز در نظر گرفته شده است که به شرح زیر است:

نسخه فروشگاهی

عنوان کد امکانات
پایه10 امکان انجام كلیه عملیات انبار, خرید و فروش, گردش چك و بانك و عملیات مالی به صورت اتوماتیك
ساده11 دارای تمام امکانات نسخه پایه به انضمام امکان ثبت سند حسابداری به صورت غیراتوماتیک و امکان استفاده از معین و بارکدخوان
متوسط12 دارای تمام امکانات نسخه ساده به انضمام امکان تنظیم سطح دسترسی کاربران و ثبت چک های امانی
پیشرفته13 دارای تمام امکانات نسخه متوسط به انضمام امکان دسته بندی مشتری ها، نمایش سود هر مشتری، هر کالا و هر فاکتور و اطلاعات نموداری

نسخه شرکتی

عنوان کد امکانات
ساده21 امکان انجام كلیه عملیات انبار, خرید و فروش, گردش چك و بانك و عملیات مالی به صورت اتوماتیك و غیراتوماتیک
متوسط22 دارای تمام امکانات نسخه ساده به انضمام امکان ثبت سند حسابداری به صورت غیراتوماتیک، امکان استفاده از معین و بارکدخوان و امکان مغایرت گیری از بانک،طرف حساب ها و بانک
پیشرفته23 دارای تمام امکانات نسخه متوسط به انضمام امکان تنظیم سطح دسترسی کاربران، گزارشات پیشرفته، امکان مغایرت گیری از کلیه سرفصل ها و ثبت چک های امانی
ویژه (صنعتی)24 روش حسابداری این نسخه به صورت دائمی است و شامل کلیه امکانات نسخه پیشرفته به جز امکان نمایش سود هر کالا، فاکتور و طرف حساب است.

نسخه تولیدی

عنوان کد امکانات
ساده 31این نسخه شامل تمام امکانات نسخه ساده شرکتی است به انضمام عملیات تولید به صورت ساده
متوسط 32دارای تمام امکانات نسخه ساده به انضمام عملیات چند انباره، تبدیل سندهای موقت به دائم و بلعکس، امکان نمایش معین و استفاده از بارکدخوان و امکان مغایرت گیری از بانک، طرف حساب ها و بانک
پیشرفته 33دارای تمام امکانات نسخه متوسط به انضمام تولید فرموله، تخمین تولید و فروش، تیپ قیمت، امكان نمایش سود هركالا, هر فاكتور و هر طرف حساب به طور مجزا، گزارشات پیشرفته و امکان مغایرت گیری از کلیه سرفصل ها

نسخه جامع

عنوان کد امکانات
جامع 41شامل کلیه امکانات در تمامی نسخه ها به همراه دو جلسه آموزش رایگان
صنعتی 42شامل امکانات نسخه جامع (41) که از حیث حسابداری در سطح صنعتی است.

نسخه شبکه

کد امکانات
15شامل کلیه امکانات نسخه فروشگاهی پیشرفته (13) به انضمام قابلیت کاربری دو نفره
25شامل کلیه امکانات نسخه شرکتی پیشرفته (23) به انضمام قابلیت کاربری دو نفره
35شامل کلیه امکانات نسخه تولیدی پیشرفته (33) به انضمام قابلیت کاربری دو نفره
44شامل کلیه امکانات نسخه جامع (41) به انضمام قابلیت کاربری چهار نفره و به ازای هر کاربر بیشتر از این تعداد، مبلغی به مبلغ اولیه اضافه می شود.

هر یک از این پنج شاخه اصلی دارای پکیج هایی برای مشاغل خاص مربوط به آن ها هستند.تنوع محصولات نرم افزار هلو برای گروه های شغلی بسیار بالاست و این نرم افزار هم اکنون بیش از دویست گروه شغلی را با پکیج های مخصوص پوشش میدهد. از این گروه های شغلی میتوان به گروه های تولیدی و بازرگانی پوشاک ، رستوران ، صرافی ، املاک ، کالای خواب، دباغی، طلا و جواهر فروشی و … را اشاره کرد.

ویژگی های نسخه های مختلف نرم افزار هلو

ویژگی های نسخه فروشگاهی

نسخه فروشگاهی نرم افزار حسابداری هلو
نسخه فروشگاهی نرم افزار حسابداری هلو
 • صدور انواع فاکتور های خرید، فروش، مرجوعی و امانی
 • صدور فاکتور با محاسبه مالیات بر ارزش افزوده
 • امکان ارائه گزارش عملکرد موجودی بانک وصندوق به صورت آنی
 • گزارش صورت سود و زیان به صورت لحظه ای
 • صدور اسناد حسابداری به صورت اتوماتیک و دستی
 • امکان معرفی کالا در سه سطح اصلی، فرعی و نام کالا
 • ثبت کلیه عملیات مربوط به چک ها
 • اعلام اتوماتیک سررسید چک ها

ویژگی های نسخه شرکتی

نسخه شرکتی نرم افزار حسابداری هلو
نسخه شرکتی نرم افزار حسابداری هلو
 • گزارشات فصلی جهت ارائه به دارایی
 • امکان مغایرت گیری از بانک، صندوق و طرف حساب ها
 • امکان ادغام اسناد و بازگشت از حالت ادغام
 • تبدیل اسناد موقت به دائم و بلعکس
 • محاسبه و تسویه مالیات بر ارزش افزوده به شکل تهاتر، تسویه و اظهارنامه

ویژگی های نسخه تولیدی

این نسخه علاوه بر ویژگی های دو نسخه فروشگاهی و شرکتی دارای امکانات تخصصی زیر نیز هست:

نسخه تولیدی نرم افزار حسابداری هلو
نسخه تولیدی نرم افزار حسابداری هلو

 • امکان تولید فرموله (تعریف و ذخیره فرمول های تولید)
 • امکان ثبت عملیات تولید و تخمین مزان تولید
 • امکان نماش قیمت تمام شده در هر لحظه
 • گزارش موجودی مواد اولیه و کالاهای تولید شده در انبار

My Holoo : بخشی جدید از نرم افزار هلو

My Holoo  خدمت تازه ای است که توسط گروه نرم افزاری هلو عرضه شده است. این سایت دسترسی و پشتیبانی نرم افزار هلو را ساده تر کرده است. همچنین این سایت امکان دسترسی به گزارش های مالی در هر لحظه را فراهم کرده است که کمک شایانی به مدیریت کسب و کار شما می کند. ابزارهای دیگری که این سایت برای توسعه و پیشرفت کسب و کار شما فراهم کرده است شامل:

My Holoo
My Holoo
 • ساخت فروشگاهی اینترنتی
 • امکان پرداخت بدون کارت برای مشتریان
 • خرید و فروش عمده آنلاین
 • سامانه وفادارسازی مشتریان شما
 • دریافت و ارسال آسان تر مرسولات
 • امکان امنیت رایانه
 • خدمات بانکی آنلاین

کاربران می توانند به راحتی با ثبت نام در سایت My Holoo از این امکانات استفاده کنند.

مزایا نرم افزار هلو

1 – رابط کاربری آسان

بدون شک مهمترین مزیت نرم افزار هلو نسبت به بقیه نرم افزار های حسابداری رایج در بازار، آسانی در استفاده حتی برای غیرحسابداران است. با باز کردن نرم افزار، استفاده کننده با صفحه ای ساده و کاربردی روبرو می شود که امکانات اصلی نرم افزار شامل ثبت کالاها، طرف حساب ها، صندوق و تنخواه گردان، مراحل تولید، چک ها و صدور انواع فاکتور را نشان می دهد. این قابلیت باعث استفاده گسترده غیرحسابداران از این نرم افزار شده است.

2 – نصب آسان

نصب نرم افزار هلو بسیار آسان و بدون هیچگونه پیچیدگی است و حتی اگر شما برای اولین بار بخواهید نرم افزار را نصب کنید، به راحتی می توانید با پیروی از دستورالعمل های نرم افزار این کار را انجام دهید.

3 – امنیت

نرم افزار هلو در عین ظاهر ساده و رابط کاربری آسان بسیار امن است.از قابلیت های نرم افزار در زمینه امنیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان رمزگذاری قسمت های مختلف
 • امکان تعیین سطح دسترسی برای افراد
 • امکان بک آپ گیری دستی و خودکار از تمام داده های نرم افزار

4 – مقرون به صرفه بودن

نرم افزار هلو در عین پرکاربرد بودن، بسیار مقرون به صرفه است و تنها با یکبار پرداخت هزینه می توان به صورت نامحدود از آن استفاده کرد. این قابلیت باعث شده که نرم افزار هلو برای مشاغل کوچک و تازه تاسیس، که نمی خواهند هزینه زیادی برای کار حسابداری متحمل شوند، بهترین انتخاب ممکن باشد.

5 – قابلیت گزارش دهی آنی

یکی از مهمترین مزایای نرم افزار هلو، قابلیت ارائه گزارش در قالب Excel  و PDF است. این قابلیت باعث شده است که حسابداران بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن انواع گزارشات مالی از حساب ها، افراد، موجودی کالا و… را به ذی النفعان تحویل دهند.

6 – برنامه ریزی مالی

برخی بسته های تخصصی نرم افزار هلو ابزارهایی دارند که می توانند به استفاده کنندگان در امر برنامه ریزی مالی یاری رسانند.

7 – امور مالی اتوماتیک

در بخش امور مالی اتوماتیک می توان 12 نوع سند حسابداری را با سرعت و دقت بالا و به صورت کاملاً اتوماتیک ثبت کرد. این قابلیت کمک شایانی به سرعت و دقت عملیات حسابداری می کند.

8 – انطباق با قوانین و مقررات مالی

با سخت گیرانه تر شدن قوانین مالی، حسابداری به شغلی پر ریسک و مخاطره آمیز تبدیل شده است و یک اشتباه حسابدار می تواند یک شرکت را نابود کند. نرم افزار هلو با جدیدترین مالی منطبق است و هر گونه عدم تطابق عملیات حسابداری با قوانین را به اطلاع کاربر می رساند.

9 – مدیریت چک ها

با نزدیک شدن به موعد سررسید چک های ثبت شده، نرم افزار هلو به استفاده کننده هشدار میدهد. این قابلیت کمک شایانی به حفظ وجهه استفاده کننده و نقد شدن تمام چک ها می کند.

10 – کنترل و نظارت بر اقساط

در پنجره اقساط میتوان اقساط شخصی و همچنین اقساط مشتریان را مشاهده و کنترل کرد. همچنین می توان برای اقساط هشدار در نظر گرفت. با این کار با نزدیک شدن به موعد پرداخت یا دریافت اقساط، نرم افزار به استفاده کننده هشدار می دهد.

11 – طراحی فاکتور

در نرم افزار هلو می توان فاکتور های مختلفی برای امور مختلف و در اندازه های A4  یا A5 طراحی کرد.

معایب نرم افزار هلو

تنها مشکلی که کاربران نرم افزار هلو با آن مواجه هستند، پشتیبانی نرم افزار است. طبق سایت نرم افزار هلو هم اکنون بیش از 100 نفر پشتیبان متخصص، از دو راه تلفنی و اینترنتی، آماده پاسخگویی به کاربران هستند، اما مشکل اساسی این است که با توجه به تعداد بالا کاربران نرم افزار (بیش از ششصد هزار کاربر)، ترافیک بسیار سنگینی در راه ارتباطی با پشتیبانی وجود دارد و همین ارتباط آنی با متخصصان را مشکل کرده است.

جمع بندی

در دنیای امروز نقش حسابداران یک نقش غیر قابل انکار و کلیدی است. نیاز شرکت ها و موسسات به اطلاعات مالی به روز و آنی برای تصمیم گیری های مالی باعث شده است حسابداران، که ارائه کنندگان اطلاعات مالی هستند، نقش مهمی در تصمیمات داشته باشند. به همین علت امروزه یکی از مهم ترین ابزار کاری حسابداران نرم افزارهای حسابداری هستند، زیرا این نرم افزارها می توانند اطلاعات مالی مورد نیاز را در کوتاه ترین زمان ممکن آماده کنند.

نرم افزار هلو یکی از مهم ترین نرم افزارهای حسابداری که به کمک حسابداران آمده است. این نرم افزار بدون شک یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری موجود در بازار ایران است که با تنوع بالای محصولات، نسخه های مختلف و رابط کاربری کاربردی و آسانش، برای همه مشاغل و همه افراد مناسب است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.