پیام‌رسان‌های خارجی مشمول پرداخت مالیات هستند.

پیام‌رسان‌های خارجی

پیام‌رسان‌های خارجی مشمول پرداخت مالیات هستند.

حجت‌الاسلام میرزایی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی و تدوین طرح ساماندهی فضای مجازی، با همکاری مرکز پژوهش‌ها و دیگر متخصصان در این کمیسیون گفت، براساس این طرح پیام‌رسان‌های خارجی که پاسخگوی هیچ یک از عملکردهای خود در کشور نبوده‌اند ملزم به پاسخگویی هستند.
زیرا آن‌ها باعث تحمیل هزینه به ملت می‌شوند اما هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند، در نتیجه مشمول مالیات و مانند آن خواهند شد.
او بیان اینکه طرح مذکور پیام‌رسان‌های خارجی را ملزم به ایجاد دفتر نمایندگی در کشور می‌کند بیان کرد، طرح ساماندهی فضای مجازی به دنبال فیلتر کردن و حذف پیام‌رسان‌ها نیست و هدف این طرح ساماندهی واقعی آنان می‌باشد.

او همچنین دفاع از حقوق کاربران را نیز یکی از اهداف این طرح اعلام کرد و گفت اگر یک مولف درصدی از فروش کتاب خود سهم می‌برد، براساس طرح ساماندهی فضای مجازی، ارائه دهندگان تولیدات فاخر در فضای مجازی نیز با میزان معینی از دانلود، دریافتی خواهند داشت و این هزینه در فرآیند پیش‌نویس قانون دیده شده‌ ‌است.
حجت‌الاسلام میرزایی افزود پیش از این تولیدکنندگان آثار فاخر در فضای مجازی، هم هزینه تولید و همه هزینه نشریه را پرداخت می‌کردند و در عین حال درآمدی هم نداشتند.
او همچنین تاکید داشت نمایندگان پیش‌بینی کرده‌اند پهنای باند پیام‌رسان‌های داخلی افزایش یابد و نسبت پهنای باند در میان پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی به حد مقبولی برسد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالیات،  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.