کاهش زمان دریافت پروانه کسب .

پروانه کسب

کاهش زمان دریافت پروانه کسب .

طبق گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق اصناف ایران، جعفریان برای ابهامات ایجاد شده در مورد ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم گفت، بر اساس این ماده، یکی از مراحل دریافت یا تمدید پروانه کسب ، استعلام بدهی مالیاتی متقاضی از سازمان امورمالیاتی است.

به گفته او واحدهای صنفی بدلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلات متعددی روبرو شده‌اند و با پیگیری‌های اتاق اصناف ایران، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مصوبه‌ای برای تسهیل در اجرای این مرحله صادر کرد.

جعفریان گفت تمام کارآفرینان صنفی برای دریافت یا تمدید پروانه کسب باید استعلام گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات‎ها را با ثبت نام در سامانه ایرانیان اصناف، از سازمان امور مالیاتی دریافت می‌کردند که بر اساس آمار درگاه ملی مجوزهای کشور، پاسخ ۹۴ درصد این استعلام‌ها در کمتر از ۴ روز صادر شده و ۶ درصد متقاضیانی که دارای بدهی مالیاتی از سایر فعالیت‌های اقتصادی بوده‌اند، باید به سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند تا تکلیف تسویه یا ترتیب پرداخت بدهی قطعی آن‌ها مشخص شود.

با این حال طبق بند ٧ مصوبه چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی کرونا، تا پایان امسال برای صدور یا تمدید پروانه کسب نیازی به این گواهی مالیاتی نیست.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالی و اقتصادی  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “کاهش زمان دریافت پروانه کسب .

مرادپور

ارسال پاسخ

خیلی عالی ????????

دی 29, 1399 در 10:19 ب.ظ

    مریم چوپانی

    ارسال پاسخ

    ممنون دوست عزیز

    بهمن 2, 1399 در 10:38 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.