مشکل پرداخت یارانه کجاست؟

پرداخت یارانه

مشکل پرداخت یارانه کجاست؟

به گزارش تجارت‌ نیوز، پس از آخرین اعلام سخنگوی دولت درباره رقم مشمولان دریافت یارانه معیشتی هنوز هیچ منبع دولتی رقم اعلامی او را رسما تایید یا تکذیب نکرده، اما این تفاوت در اعداد اعلام‌شده معلوم نیست ریشه در یک خطا دارد یا نشان‌دهنده تغییر برنامه دولت است.
ربیعی اعلام کرد که ما به ۹ میلیون نفر از شهروندان که مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند یارانه ۱۲۰ هزار تومانی پرداخت کردیم که سایت آن موجود است و می‌توان به آن مراجعه کرد، حدود ۴۰ میلیون نفر باقی‌مانده هم مشمول یارانه ١٠٠ هزار تومانی شدند و همه به موقع این یارانه را دریافت کردند.

این در حالی است که طبق اعلام سخنگوی طرح یارانه معیشتی کرونا، در طرح حمایتی کرونا به ۲۵ میلیون نفر ۱۰۰ هزار تومان پرداخت شده و به ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار نفری که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودند ۱۲۰ هزار تومان یارانه تعلق گرفته است. به گفته سخنگوی دولت ۴۹ میلیون نفر یارانه معیشتی کرونا را دریافت کرده‌اند اما طبق گفته سخنگوی این طرح ۳۴ میلیون نفر مشمول دریافت شده‌اند.
این تناقض در آمار زمانی مشخص شد که با واریز اولین نوبت از یارانه کرونا در روزهای پایانی آذر، تعداد متقاضیان بسیاری نسبت به عدم دریافت این یارانه اعتراض کردند و باور داشتند که شرایط دریافت این یارانه را دارند و تحت فشارهای شدید هزینه‌ای هستند اما این پول را دریافت نکرده‌اند.

مردم معتقدند که دولت در شناسایی مشمولان دچار خطا شده اما سخنگوی دولت می‌گوید که خیلی‌ها شاید خود را مستحق دریافت این یارانه بدانند که در اصل استحقاق آن را نداشته باشند.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالیات،  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “مشکل پرداخت یارانه کجاست؟

سحر زمانی

ارسال پاسخ

ممنون از اطلاع رسانی ????

دی 25, 1399 در 9:27 ب.ظ

    مریم چوپانی

    ارسال پاسخ

    خواهش می کنم ..ممنون از انگیزه ای که میدید

    دی 29, 1399 در 5:48 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.