اخباراخبار بیمه

بدون پرداخت حق بیمه می‌توانید از بیمه بیکاری کرونا استفاده کنید!

می توانید بدون پرداخت حق بیمه از بیمه بیکاری کرونا استفاده کنید!

علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد که با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا حدود ١٢٠٠ تا ١۵٠٠ نفر از افراد شغل خود را از دست داده‌اند که تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هم نیستند.
و یکی از مشکلاتی که در بیمه تامین اجتماعی وجود دارد این است که اگر فردی حق بیمه پرداخت نمی‌کند و شغل خود را در اثر حوادث طبیعی از دست می‌دهد نمی‌تواند بیمه بیکاری دریافت کند.

همچنین افزود اخیرا با سازمان تأمین اجتماعی جلسه‌ای درباره این موضوع برگزار کرده‌ایم و در حوادث غیر مترقبه‌ای مانند کرونا قانونی وجود ندارد که بتوانیم از افرادی که حق بیمه پرداخت نکرده‌اند حمایت کنیم.
از سوی دیگر نماینده ساری در مجلس مطرح کرد که اخیرا در دیداری که رهبر انقلاب با اعضای ستاد مقابله با کرونا داشتند دستور دادند تا رئیس جمهور درباره این موضوع فکری داشته باشند و در صورت نیاز، دولت هرچه زودتر لایحه‌ای را به مجلس ارائه کند تا صندوقی برای این موضوع تشکیل شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس نیز اعلام کرد در جلسه‌ای که با آقای سالاری، رئیس سازمان تأمین اجتماعی داشتیم ایشان اعلام کردند که سازمان این لایحه را جمع‌بندی کرده و به دولت فرستاده تا برای افرادی که حق بیمه پرداخت نکرده‌اند و شغل خود را در اثر ویروس کرونا از دست داده‌اند چاره‌ای به صورت قانونی در نظر گرفته شود.
در روزهای آینده این لایحه به مجلس ارائه خواهد شد.

نوشته های مشابه

برای اطلاع از به روزترین اخبار بیمه  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

  نمایش بیشتر

  نوشته های مشابه

  ‫2 دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا