وام سهام عدالت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

وام سهام عدالت

وام سهام عدالت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

وام سهام عدالت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
در روزهایی که فروش سهام عدالت در بازار سهام قفل شده است قرار است برای افرادی که آزادسازی غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند طرح جدیدی اجرا شود.
از دوشنبه هفته آینده بانک‌ها معادل ۵٠ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ١٨درصد و دوره بازپرداخت سه‌ساله پرداخت می‌کند.
حال مشمولین این وام چه کسانی هستند؟
همان‌طور که معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی قبل‌تر اعلام کرده بود ٣٠ میلیون از مشمولان سهام عدالت که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند از ابتدای ماه آینده از بانک‌های دولتی وام خرد دریافت خواهند کرد یا اقدام به خرید کالا خواهند کرد.

ماهیار با بیان اینکه بانک‌هایی مثل ملی، پست بانک، ملت، صادرات و تجارت در ارائه کارت‌های اعتباری به مشمولان سهام عدالت اعلام آمادگی کرده‌اند گفت برای از بانک‌های خصوصی هم این امر را انجام خواهند داد.
معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی هم به مکانیزم پرداخت وام خرد توسط بانک‌ها به دارندگان کارت‌های اعتباری با سند ١٨ درصد و بدون ضامن اشاره کرد و گفت مزیت این نام است است که در چنین وامی سهام شخص به جای ضامن وثیقه وام می‌شود و نیازی به ضامن نیست.
مبلغ این وام برای دارندگان سهام ۵٠٠ هزار تومانی ۶.۵ میلیون تومان و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی حدود ١٣ میلیون تومان می‌باشد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالی و اقتصادی  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.