واریز سود سهام عدالت تغییر کرد

واریز سود سهام عدالت

واریز سود سهام عدالت تغییر کرد

طبق گزارش ایرنا، پوررضایی در خصوص وضعیت واریز سود سهام عدالت گفت، از حدود ۴۹ میلیون سهامدار سهام عدالت، حدود ۴۱ درصد که شامل بیش از ۱۸ میلیون سهامدار می‌شود به روش مستقیم و باقی‌مانده آنان که حدود ۵۹ درصد و بیش از ۲۷ میلیون سهامدار هستند، روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند. او با بیان اینکه سهامداران سهام عدالت باید در سامانه (سجام) ثبت نام کنند، گفت، استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام درسامانه سجام و احراز هویت است.

او افزود، افراد در روش مستقیم، مدیریت سبد سهام را خودشان برعهده گرفته‌ و افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند، مدیریت سهام عدالت را به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واگذار کرده اند. مشاور اجرایی سهام عدالت در خصوص سود سهام عدالت تصریح کرد، روش پرداخت سود سهام عدالت برای افراد در روش مستقیم و غیر مستقیم متفاوت دارد است، به طوری که در روش مستقیم اگر افراد سجامی شده باشند، بر اساس توافق‌های موجود سود سهام عدالت از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به حساب آن‌ها واریز می‌شود و سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند سود سهام آن‌ها از طریق این شرکت به حساب شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واریز خواهد شد.

او همچنین با بیان اینکه معاملات ۲۵ استان شرکت‌های سرمایه گذاری در بورس تهران فعال شده است، افزود که افراد دارای روش‌های سهامی غیرمستقیم باید برای دریافت خدماتی مثل دریافت سود سهام، شرکت در مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری یا لغو انتخاب‌های بعدی در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شوند. از این رو ادارات کل دارایی سطح کشور با همکاری استانداری‌ها و مدیران شرکت‌های سرمایه گذاری و هیات مدیره‌ها بسیج شده‌اند تا آمار افراد در سجام افزایش پیدا کند.
او درباره اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه سجام گفت: سهامداران باید مشخصات فردی، آدرس، موبایل و شماره حسابی که وجوه قابل واریز به آن باشد را در سامانه «سجام» ثبت کرده و سپس احراز هویت را انجام دهند و بعد از آن عملیاتی مثل شرکت در مجامع، پرداخت سود و … به صورت الکترونیکی برای سهامدار انجام می‌شود.

او خاطرنشان کرد، برای سجامی شدن و احراز هویت هم مکانیزم‌ها به این صورت است که سهامداران می‌توانند از طریق سیستم بانکی، کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان به صورت الکترونیک این روند را انجام دهند. پوررضایی در این خصوص که در مناطق محروم و بدون اینترنت افراد چگونه نسبت به ثبت نام در سامانه «سجام» و احراز هویت اقدام کنند، اظهار داشت، در جلسه‌ای که در وزارت اقتصاد تشکیل شد تصمیم بر این شد تا با استفاده از ظرفیت دفاتر خدمات بانکی پست بانک که در سراسر کشور وجود دارد برای مردم کمک رسانی موثری برای ثبت نام در سجام عملیاتی شود تا این افراد مجبور نشوند به مناطق دیگر سفر کنند و از خدمات این دفاتر برای ثبت نام در سجام استفاده کنند.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالی و اقتصادی  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “واریز سود سهام عدالت تغییر کرد

ممنون از اطلاع رسانیتون

دی 6, 1399 در 11:09 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.