نسخه نویسی الکترونیکی : دفترچه بیمه‌های کاغذی حذف می‌شوند

نسخه نویسی الکترونیکی

نسخه نویسی الکترونیکی : دفترچه بیمه‌های کاغذی حذف می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری نشان، رضایی، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت درمورد آخرین وضعیت نسخه نویسی الکترونیکی در کشور اعلام کرد: هم اکنون نسخه الکترونیک در کلیه استان‌های کشور مستقر شده است.
در این طرح پزشکان اقدام به نسخه نویسی الکترونیکی می‌کنند و ارائه خدمات تجویز شده در داروخانه و مراکز پاراکلینیک با ارائه یک کد رهگیری امکان پذیر خواهد بود.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت همچنین افزود، در مواردی که پزشک اقدام به تجویز در برگه‌های دفترچه داروخانه، آزمایشگاه و تصویربرداری در زمان ارائه خدمت و با استفاده از فرآیند ثبت نسخه کاغذی اقدام کند، کلیه قوانین رسیدگی در نسخه الکترونیک به صورت برخط کنترل شده و امکان محاسبه پرداخت از جیب بیمار وجود خواهد داشت.

او ادامه داد، بررسی مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیک، براساس آمار مراکز طرف قرارداد دارای صورتحساب الکترونیک در آبان‌ماه و مراکز جدید با ثبت حداقل یک نسخه الکترونیک در آذرماه را نشان می‌دهد، بیش از ۸۰ درصد مطب‌ها، داروخانه‌ها، تصویربرداری‌ها و آزمایشگاه‌ها در بخش غیر از دولتی، دانشگاهی شامل خصوصی، خیریه و عمومی غیردولتی، از مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیک هستند.
رضایی بیان کرد، نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی تا شهریور ۱۴۰۰ استقرار پیدا خواهد کرد.
او همچنین با اشاره به اینکه علاوه بر این سایر مراکز سرپایی اعم از درمانگاه، فیزیوتراپی و بخش سرپایی بیمارستان در بیشتر استان‌ها طرح نسخه الکترونیک را پیاده سازی کرده‌اند گفت، استقرار نسخه الکترونیک در بخش دولتی و حذف دفترچه‌های کاغذی در دستور کار قرار دارد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار بیمه  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “نسخه نویسی الکترونیکی : دفترچه بیمه‌های کاغذی حذف می‌شوند

اینجوری خیلی بهتره ???????????? با این دست خط های دکترا

دی 6, 1399 در 11:12 ب.ظ

    مریم چوپانی

    ارسال پاسخ

    🙂 اینم نکته ای

    دی 7, 1399 در 12:28 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.