معافیت مالیاتی خانه‌های مناطق آزاد در صورت ارائه اظهارنامه

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی خانه‌های مناطق آزاد در صورت ارائه اظهارنامه

معافیت مالیاتی خانه‌های مناطق آزاد !!

طبق گزارش ایسنا، خاندوزی در نشست آسیب شناسی عملکرد مناطق آزاد در کشور، با تاکید بر اصلاح قانون در راستای اجرای بند ۱۱ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت که نگاه ما در کمیسیون اقتصادی این است که نباید مناطق آزاد به عنوان رقیب تولیدکننده داخلی محسوب شوند، بلکه ما می‌خواهیم با اقتصاد بین‌الملل تعامل داشته باشیم و البته که باید هم تولید داخلی و هم تعاملات با اقتصاد جهانی را در کنار یکدیگر ببینیم.

او با اشاره به بند ۱۱ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و لحاظ آن در قانون مناطق آزاد گفت، نباید منطقه‌ای تحت عنوان منطقه آزاد با فشار نماینده یا برای قانع نمودن فرماندار و دستگاه دولتی ایجاد شود بلکه منطقه مورد نظر باید ویژگی‌های لازم را داشته باشد.
خاندوزی همچنین با تاکید بر الزام رفع کاستی‌های موجود در قوانین مناطق آزاد گفت: شفافیت لازم باید در مناطق آزاد وجود داشته باشد و تاکید ما نیز بر لزوم افزایش شفافیت می‌باشد.

در مورد مالیات در این مناطق هم در سال‌های اخیر سازمان‌های مالیاتی تخلفاتی داشته‌اند و ما در این قانون اجازه اقدامات خودسرانه به ممیزهای مالیاتی نخواهیم داد، همچنین از طرف دیگر هم نباید معافیت مالیاتی در مناطق آزاد، وابسته به ارائه اظهارنامه باشد که این‌ها همه در راستای شفافیت می‌باشد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالیات،  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.