اگر پیامک را جواب ندهید، مشمول مالیات بر خانه های خالی می‌شوید

مالیات بر خانه های خالی

اگر پیامک را جواب ندهید، مشمول مالیات بر خانه های خالی می‌شوید

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حال تطبیق اصلاحیه قانون مالیات بر خانه های خالی با قانون قبلی برای اعمال مالیات هستیم گفت: حدود ۱.۵ میلیون پیامک به مالکان واحدهای خالی از سکنه ارسال شده که عدم پاسخ آن‌ها به منزله خالی بودن واحد تلقی می شود.

محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد :

سامانه املاک و اسکان قابلیت‌های لازم را از نظر زیرساختی دارد، اما قانون تکلیفی بر عهده دستگاه‌ها گذاشته که آن‌ها را موظف کرده اطلاعات برخط را به سامانه ارائه کنند، امیدواریم دستگاه‌ها اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.
خانواده‌ها نیز باید اطلاعات سکونتی خود را در سامانه ثبت کنند.
او همچنین افزود مسئولیت وزارت راه و شهرسازی این است که اطلاعات دریافتی را بررسی و برنامه‌ریزی لازم را برای بخش مسکن انجام دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید داشت که سامانه مشکل خاصی از نظر فنی ندارد و بر اساس اطلاعاتی که از دستگاه‌های مرتبط و آنالیز سامانه به دست آمده است ۱.۵ میلیون واحد مسکونی شناسایی شده و به مالکان آن‌ها پیامک ارسال شده است، مالکان نیز باید اطلاعات را اصلاح یا در صورت صحت، تایید کنند و عدم تایید به منزله خالی بودن واحد می‌باشد و مشمول مالیات بر خانه های خالی خواهند شد.

محمودزاده همچنین خاطرنشان کرد که ما برای بررسی مرحله آخر به مالکان پیامک ارسال کردیم که پاسخ بدهند و اگر اعتراضی به نحوه شناسایی وضعیت خانه از سوی سامانه املاک و اسکان دارند باید در اختیار ما قرار می‌دادند، مثلا عنوان می‌کردند که واحد فروخته یا اجاره داده شده است. این رفت و برگشت اطلاعاتی صورت گرفته و برخی افراد پاسخ نداده‌اند، بنابراین اطلاعاتی که وجود دارد تقریبا قطعی تلقی شده و به معنای خالی بودن واحد می‌باشد.
او تصریح کرد که با توجه به اصلاح قانون مالیات بر خانه‌های خالی که اخیرا انجام شده، تفاوت‌هایی با قانون سال ۱۳۹۴ دارد که در حال بررسی تفاوت‌ها هستیم تا متناسب با قانون جدید، مالیات‌ها اعمال شود.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالیات،  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “اگر پیامک را جواب ندهید، مشمول مالیات بر خانه های خالی می‌شوید

عجبببب????

دی 11, 1399 در 11:09 ب.ظ

    مریم چوپانی

    ارسال پاسخ

    ممنون از همراهی گرم شما ????????

    دی 15, 1399 در 4:16 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.