اخباراخبار مالیات

مالیات اجاره و مستغلات در سال ١۴٠٠ افزایش نخواهد یافت

مالیات بر اجاره و مستغلات در سال ١۴٠٠ نسبت به سال گذشته افزایشی نخواهد داشت و درآمد دولت از این زمینه ثابت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در نشستی که روز شنبه برگزار شد گفت، اولین جلسه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان عضو این کمیسیون و مسئولانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه کشور، اتاق‌های سه گانه، قوه قضائیه و ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.
طبق گفته او در این جلسه بودجه سال ١۴٠٠ مورد بررسی قرار گرفته است و طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصمیم بر این شد که مالیات بر اجاره و مستغلات در سال ١۴٠٠ نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته باشد و درآمد دولت از این زمینه ثابت خواهد بود.

او اظهار داشت همچنین در این جلسه مالیات بر اشخاص حقوقی غیردولتی، مالیات بر حقوق‌های پلکانی که در خواست مجلس بود، مالیات بر خودروهای لوکس، مالیات بر خانه‌های خالی و کاهش نرخ تعرفه‌های ورودی کالاهای اساسی جهت بررسی و کارشناسی بیشتر به کمیته‌های تخصصی ارجاع داده شد.
او افزود، در مورد حقوق‌ها به دلیل اینکه در برخی موارد عدالت مالیاتی وجود ندارد، تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت پیش بینی شده و از ۴ میلیون به بالا، به صورت پلکانی نرخ مالیات افزایش خواهد داشت.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالیات،  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

نوشته های مشابه
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا