دارایی سرمایه‌گذاری شده صنعت بیمه ایران نصف میانگین جهانی است

صنعت بیمه

دارایی سرمایه‌گذاری شده صنعت بیمه ایران نصف میانگین جهانی است

دارایی سرمایه‌گذاری شده صنعت بیمه ایران نصف میانگین جهانی است.

به گزارش اخبار مالی، تاجدادر گفت‌وگو با چابک‌آنلاین، بیان کرد، در تمام دنیا فعالیت‌های بیمه‌ای بیشتر در نقطه سربه‌سر می‌باشد و با بررسی صورت‌های مالی چند شرکت بیمه‌ای خارجی مشخص خواهد شد که بیشتر آن‌ها در بخش عملیات بیمه‌گری سود خاصی ندارند و شاید در یک سال سود 5 تا 10 درصدی داشته باشند.
او افزود، درواقع صنعت بیمه در دنیا، بیشتر سال‌ها از عملیات بیمه‌گری سوددهی ندارند و آنچه که باعث سودآوری آن‌ها می‌شود استفاده از فاصله زمانی بین دریافت حق بیمه و پرداخت خسارت است، مخصوصا در شرکت‌های بیمه‌ای که بیمه نامه‌هایی با تعهدات بلند مدت صادر می کنند.

رئیس هیات مدیره شرکت بیمه ایران اعلام کرد شرکت‌های بیمه‌ای خارجی بیشتر از بعد سرمایه گذاری سود بدست می‌آورند و دارایی‌های شرکت‌های بیمه بزرگ مربوط به دارایی ثابت یا دارایی‌های غیرمولد و سمی می‌باشد، از این رو مدیریت کردن دارایی‌ها و ذخایری که در شرکت‌های بیمه‌ای وجود دارد بسیار نکته اساسی و مهمی است.
او همچنین ادامه داد که میزان دارایی‌های ثابت که هیچ عایدی برای شرکت‌های بیمه‌ای ندارند، در شرکت‌های بیمه دنیا 20 یا 30 درصد است و بیشتر دارایی‌های آن‌ها به سمت سرمایه گذاری می‌رود.
اما در ایران میزان دارایی سرمایه‌گذاری شده شرکت‌های بیمه ای نصف میانگین جهانی است.
به اعتقاد رییس هیات مدیره شرکت بیمه ایران، علت پایین بودن میزان دارایی‌های مولد شرکت‌های بیمه‌ای به ماهیت اقتصادی کشور، عدم تسلط شرکت‌های بیمه ای در سرمایه گذاری‌های مناسب و خرید دارایی‌های غیر مولد برمی‌گردد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار بیمه  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.