سرعت پرداخت وام ودیعه مسکن افزایش میابد

سرعت پرداخت وام ودیعه مسکن افزایش میابد

به گفته باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمندی مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما دررابطه با دلیل کندی پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران گفت:
مصوبات ستاد کرونا در خصوص وام ودیعه مسکن یک ماه است که  ابلاغ شده اما سامانه ای که باید به سیستم بانکی وصل می شد، حدود دو هفته پیش متصل شده است.

او ادامه داد: با توجه به راهکارهای ارائه شده برای بازپرداخت این وام که یکی از آنها این است که سود تسهیلات در هر ماه و اصل تسهیلات در آخر دوره گرفته شود.
سیستم بانکی مجهز به نرم افزار مورد نیاز نبود اما هم اکنون این نرم افزار از ۱۵ بانک عامل در ۱۳ بانک پیاده سازی شده است بنابراین روند پرداخت ها از این به بعد سرعت می گیرد.

دانشمندی افزود: از ۱۷ هزار  متقاضی که برای پرداخت در بانک ها پذیرش شده اند تاکنون ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر وام را دریافت کرده اند.

این مقام مسئول بیان کرد: سیستم بانکی کلیه مدارکی که متقاضیان در سامانه ثبت کرده اند را بررسی می کند و اگر خلاف شرایط گفته شده باشد، تقاضا را عودت می دهد.

او در خصوص این که چه افرادی نمی توانند از این وام استفاده کنند گفت:
افرادی که دارای سند ملکی هستند، فرم جیم آنها قرمز است  و قبلا از تسهیلات بانکی جعاله و وام مسکن  استفاده کرده اند، مجاز به دریافت این وام نیستند.

بخش آموزشهای حسابداری
بخش آموزشهای مالیات
بخش آموزشهای بیمه

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.