در سال جدید از خودرو شما مالیات گرفته می‌شود؟

خودرو

در سال جدید از خودرو شما مالیات گرفته می‌شود؟

در سال جدید از خودرو شما مالیات گرفته می‌شود؟

به گزارش تسنیم، علی اصغر خانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 در تشریح مصوبات جلسه امروز گفت، در این جلسه موضوع اخذ مالیات از خانه‌های خالی و درآمد دولت از این محل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از بحث و تبادل نظر درباره این موضوع، با موافقت اعضای کمیسیون تلفیق پیش‌بینی شد که دولت 2 هزار میلیارد تومان از اخذ مالیات از خانه‌های خالی در سال 1400 درآمد داشته باشد.

او همچنین با اشاره به مصوبه دیگر اعضای کمیسیون تلفیق، اعلام کرد که بحث اخذ مالیات از خودرو های لوکس موضوع دیگر مورد بحث در این جلسه بود که مخالفان و موافقان این موضوع دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.
خانی همچنین با بیان اینکه اعضای کمیسیون با اخذ مالیات از خودروهای لوکس در سال آینده موافقت کردند ادامه داد، پس از تبادل نظر در این باره مقرر شد تا کارگروهی تشکیل و بر اساس قیمت خودروهای لوکس و معیارهای مالیاتی دیگر، مالیات این خودروها را تعیین کنند.

همچنین طبق گفته ایشان در این جلسه مقرر شد تا کارگروه مربوطه هر چه سریع‌تر تشکیل شود تا بر اساس معیار و ملاک‌هایی مشخص میزان مالیات خودروهای لوکس را تعیین کنند زیرا مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1400 باید در جلسه علنی به تصویب برسد و در آخر با تأیید شورای نگهبان تبدیل به قانون شود.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالیات،  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.