خبر خوش برای کسانی که بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

بیمه بیکاری

خبر خوش برای کسانی که بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

به گزارش تسنیم، مشاغلی مثل هتل‌داری، باشگاه‌ها ورزشی، مراکز گردشگری و تمام مراکز خدماتی در شرایط پاندمی کرونا آسیب بیشتری دیدند و همین مسئله باعث شد تا طبق گزارش مرکز آمار حدود ۲ میلیون نفر در اثر شیوع ویروس کرونا بیکار شدند و طبق گفته مرکز پژوهش‌های مجلس، این آمار بین ۲ تا ۶ میلیون نفر می‌باشد.
در اسفند ماه دولت برای حمایت از اصناف و کسب و کار‌های آسیب دیده، مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داد که با حمایت سازمان برنامه و بودجه و همکاری وزارت کار و تأمین اجتماعی پرداخت آن آغاز شد.

اما هنوز افرادی باقی‌مانده اند که از عدم پرداخت بیمه‌ بیکاری نارضایتی دارند و می‌گویند که علی‌رغم ثبت شماره حساب در سامانه بیمه بیکاری در فروردین و اردیبهشت، تا کنون مقرری بیمه بیکاری را دریافت نکرده اند.
بایندریان رئیس گروه بیمه بیکاری و تعهدات کوتاه مدت امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، می‌گوید: بخشی از بیمه بیکاری کرونا که برای ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت بیکاران در نظر گرفته شده بود، پرداخت شده است.او با بیان اینکه ۹۱ هزار نفر هنوز بیمه بیکاری کرونا را دریافت نکرده‌اند، ادامه داد: در دو مرحله لیست این افراد برای سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است و برای هفته آینده به احتمال زیاد پرداخت آن‌ها صورت خواهد گرفت.

بایندریان همچنین اضافه کرد: حدود ۱۵ هزار نفر به دلیل مشکلاتی در اطلاعاتشان موفق به دریافت بیمه بیکاری نشده و هفته آینده لیست آن‌ها برای رفع اشکال مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
رئیس گروه بیمه بیکاری و تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی افزود: امیدوار هستیم تا ۱۰ روز آینده اطلاعات این افراد اصلاح شده و به خزانه دولت برای واریز ارسال شود.

برای اطلاع از به روزترین اخبار بیمه  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “خبر خوش برای کسانی که بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

کاظم اصفهانی

ارسال پاسخ

????????????

دی 8, 1399 در 8:50 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.