فورا حساب‌های اجاره‌ای خود را پس بگیرید!

حساب‌های اجاره‌ای

فورا حساب‌های اجاره‌ای خود را پس بگیرید!

در رابطه با حساب‌های اجاره‌ای و سوءاستفاده کردن از این حساب‌ها غلامرضا مرحبا در گفتگو با خبرنگار ایبِنا گفت، حساب‌های اجاره‌ای غیرقانونی است زیرا حساب بانکی مانند دارایی هر فرد محسوب می‌شود و هر اتفاقی در آن رخ دهد مسئولیت آن برعهده صاحب حساب است.
او ادامه داد که برخی‌ها برای به دست آوردن سودهای نامشروع از ارتکاب اقدامات خلاف قانونی که آثار حقوقی و جنایی آن به خود شخص صاحب حساب باز می‌گردد، اقدام به اجاره حساب و سوءاستفاده از آن می‌کنند.
مرحبا با بیان اینکه باید مراقبت‌های لازم از حساب‌های شخصی انجام شود گفت، قطعا اجاره دادن حساب به افراد دیگر غیر قانونی است و باید این امر فرهنگ‌سازی شود تا کسی حساب خود را به شخص دیگری اجاره یا واگذار نکند.

او با بیان اینکه مجلس می‌تواند برای جلوگیری از اجاره حساب‌ها به بانک‌ها کمک کند گفت، پیش از آن که نیاز به قانون داشته باشیم نیاز به سازه فنی و انفورماتیک داریم تا بتواند مانع از سوء استفاده از حساب‌ها شود.
او همچنین تصریح کرد که نرم‌افزارهای نظارتی بانک‌ها طوری طراحی نشده‌اند که بتوانند از این دست اتفاقات که منجر به اجاره دادن حساب‌ها می‌شود ممانعت کند، نرم‌افزارها باید طوری باشند که اجازه هر نوع خلاف از جمله پولشویی یا اجاره حساب در جهت قمار یا اتفاقات گوناگون دیگر را ندهند.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالی و اقتصادی  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “فورا حساب‌های اجاره‌ای خود را پس بگیرید!

یعنی بعضیا حساباشونو اجاره میدن ????عجب

دی 14, 1399 در 9:17 ب.ظ

    مریم چوپانی

    ارسال پاسخ

    بله متاسفانه که تعدادشون کم نیست

    دی 15, 1399 در 4:15 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.