حذف یارانه تعدادی از خانوارها

حذف یارانه

حذف یارانه تعدادی از خانوارها

طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه، دولت موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند.
بدین ترتیب در سال ۹۸ تعداد یارانه بگیران حدود ٧٧ میلیون و پانصد هزار بوده که حدود ۲۳ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر آنها جزو سه دهک بالای درآمدی بوده‌اند.
در سال ٩٨، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی در ماه‌های شهریور و مهر، نسبت به ارسال مشخصات تعداد ۲۶۲ هزار و ۹۷۹ خانوار که شامل ١ میلیون و پنج هزار و یکصد و بیست و چهار نفر، به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برای حذف یارانه آن‌ها اقدام کرده است.

با این حال طبق گزارش تفریغ بودجه ۹۸، به علت اعتراض آن‌ها دولت همچنان موفق به حذف ۳ دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران نشده و همزمان با حذف یارانه برخی از دهک‌های بالای درآمدی، در سال ۹۸ بعد از بررسی مستندات مربوط به معترضین ثبت نام کننده در سامانه، تعداد ۳۴ هزار و ۸۷۰ نفر جهت دریافت یارانه،‌ مجدداً به سازمان هدفمندی یارانه ها معرفی شده‌اند.
گفتنی است وزارت تعاون در اجرای ماده ۷ آیین‌نامه اجرایی طی سال گذشته، اطلاعات ١ میلیون و دویست و یک هزار و نهصد و سی و دو نفر از افراد جدید را جهت برقراری یارانه آن‌ها به صورت ماهانه به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ارسال کرده است.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالی و اقتصادی  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.