اخذ مالیات یک در هزار تراکنش‌های بانکی بیش از ١٠ میلیون تومان

تراکنش‌های بانکی

اخذ مالیات یک در هزار تراکنش‌های بانکی بیش از ١٠ میلیون تومان

به گزارش تسنیم، سید محمدرضا میرتاج الدینی پس از مطرح کردن پیشنهاد اخذ مالیات یک در هزار تراکنش‌های بانکی بیش از ١٠ میلیون تومان گفت، به فرض اگر به حساب کسی بیش از 10 میلیون تومان واریز شد، بصورت اتوماتیک یک در هزار مالیات یعنی از 10 میلیون تومان 100 هزار تومان به حساب خزانه ریخته شود.
او اظهارداشت: در حال حاضر گردش مالی در کشور 10 تا 20 برابر تولید ناخالص داخلی است.
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چنین عرصه‌ای برای تراکنش‌های بانکی در نظر گرفته شود، حتی می‌توان بسیاری از مالیات را در کشور حذف و در عین‌حال معافیت‌های مالیاتی را در راستای رونق کسب و کار، تولید و مواردی از این دست توسعه داد زیزا درآمدی که از این محل حاصل می شود حداقل 10 برابر در آمد مالیاتی فعلی است.

او همچنین با تأکید بر ضرورت اصلاح نظام مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی در کشور، افزود: متاسفانه بسیاری از افراد با دلال بازی و بنگاه‌داری غیر مولد به سودهای کلان می‌رسند و هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.
میرتاج الدینی ادامه داد که مالیات به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای تامین کننده مصارف بودجه دولت و همچنین ابزاری موثر در اجرای سیاست ها و راهبردهای اقتصادی دارای نقش تعیین کننده‌ای در نظام اقتصادی کشورها می‌باشد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی یادآورشد که بطور کلی در بسیاری از کشورهای پیشرفته مالیات از اصلی‌ترین منابع درآمدی دولت محسوب می شود و سهم بالایی از بودجه دولت را به خود اختصاص می‌دهد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالیات،  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.