جزئیات بیمه تکمیلی بازنشستگان

بیمه تکمیلی

جزئیات بیمه تکمیلی بازنشستگان

به نقل از سایت مشاوره تامین اجتماعی، مبلغ بیمه تکمیلی تأمین اجتماعی برای مستمری بگیران و بازنشستگان به صورت زیر است.

حق بیمه مکمل سال ١٣٩٩_١۴٠٠
۶۵٠.٠٠٠٠ ریال

مبلغ مساعدت سازمان
٢١٠.٠٠٠ ریال

سهم پرداختی بیمه شده
۴۴٠.٠٠٠ ریال

افراد بازنشسته و مستمری بگیری که قبلاً تحت پوشش بیمه تکمیلی بوده‌اند، تحت پوشش بیمه تکمیلی جدید هستند و نیازی به مراجعه مجدد به کانون‌ها را ندارند.

افراد بازنشسته ای که تا کنون بیمه نبوده‌اند یا قصد حذف بیمه خود را دارند از تاریخ ١/٩/١٣٩٩ تا ٣ ماه یعنی آخر اسفندماه فرصت دارند تا حذف و اضافه اطلاعات خود را انجام دهند.

اقدامات لازم برای دریافت بیمه بازنشستگی

 • قرارداد بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر از تاریخ ١/٩/١٣٩٩ تا ٣٠/٨/١۴٠٠ تحت پوشش بیمه هستند و با امضای برگه ثبت‌نام موافقت شما برای برقراری بیمه تکمیلی و بیمه عمر برای یک سال انجام می‌شود.
 • با توسط به ضوابط قرارداد بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر کسر از حقوق نامبرده و افرادی که تحت تکفل او هستند از آذرماه ١٣٩٩ اعمال خواهد شد و افراد نیز مجاز به استفاده از بیمه تکمیلی و بیمه عمر از تاریخ شروع قرارداد هستند.
 • همچنین افراد باید هنگام عقد بیمه، همسر خود را نیز بیمه کنند، مگر در شرایطی که همسر او شاغل یا بازنشسته باشد و در صورت تمایل برای ثبت نام افراد تحت تکفل بازنشسته باید کلیه افراد که به تبع بیمه شده اصلی دارای دفترچه بیمه پایه هستند را بیمه کنید و امکان انتخاب گزینشی بین آن‌ها وجود ندارد و در صورت عدم رعایت این بند، مسولیت عدم سرویس دهی شرکت بیمه به عهده فرد ثبت‌نام کننده می‌باشد.
 • پس از ثبت نام امکان تغییر یا انصراف از آن وجود ندارد مگر در شرایطی مانند فوت، ازدواج،اشتغال به کار، خروج از کفالت و سربازی که اگر این شرایط به وجود بیاید افراد موظفند هرچه زودتر به کانون اطلاع دهند.
 • استفاده از خدمات بیمه تکمیلی و بیمه عمر منوط به کسر حق بیمه معین شده توسط شعبه مربوطه است و دریافت معرفی‌نامه و تحویل فاکتور، ۴۵ روز بعد از کسر از حقوق امکان پذیر است.
 • اگر افراد بعد از ثبت‌نام تصمیم داشته باشند پرونده خود را به دیگر استان‌های کشور انتقال دهند در ابتدا باید به کانون مراجعه کنند و با تسویه باقی‌مانده حق بیمه امکان انتقال فراهم خواهد شد.
 • پس از تکمیل فرم ثبت‌نام شما در لیست افراد دارای بیمه تکمیلی و بیمه عمر قرار نخواهید گرفت و افراد باید پیگیری خود را با دریافت فیش حقوقی از سایت www.tamin.ir یا مراجعه به کانون از برقراری بیمه خود اطمینان حاصل نمایند.

برای اطلاع از به روزترین اخبار بیمه  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “جزئیات بیمه تکمیلی بازنشستگان

اا حق بیمه 55 هزار نیست؟

آذر 15, 1399 در 9:01 ب.ظ

  مریم چوپانی

  ارسال پاسخ

  خیر دوست عزیز طبق خبر فوق 65 می باشد

  آذر 17, 1399 در 2:03 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.