سهام عدالت چه خبر؟ آیا بازماندگان سهام می‌گیرند؟

سهام عدالت

سهام عدالت چه خبر؟ آیا بازماندگان سهام می‌گیرند؟

بازماندگان سهام عدالت می‌گیرند؟

طبق گزارش ایسنا، استارت سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ زده شد و دولت تصمیم گرفت بخشی از سهام ۴۹ شرکت خود را به مردم بدهد که بر این اساس تقریبا ۴۹ میلیون ایرانی از اقشار مختلف جامعه، مشمول این سهام شدند و حتی برخی از اقشار تحت پوشش کمیته امام (ره) و مددجویان بهزیستی، این سهام را با ۵۰ درصد تخفیف در قیمت آن دریافت کردند.
در این میان هم تعدادی از افراد دهک‌های پایین جامعه از دریافت این سهام جاماندند و برخی دیگر هم با داشتن چند برگه سهام عدالت، به دلیل عدم ثبت نام نهایی صاحب این سهام نشدند و در نهایت با آزادسازی سهام عدالت، توجه افراد دوباره به آن جلب شد و جاماندگان چندین بار تقاضای خود را برای دریافت سهام عدالت به گوش مسئولان رساندند.

وعده به ۲۰ میلیون جامانده :

نمایندگان مجلس جدید هم از همان ابتدا برای اعطای این سهام به جاماندگان وعده های مختلفی دادند که بعضا ضد و نقیض بود، برای مثال یک نماینده وعده به جمعیت ۲۰ میلیونی جاماندگان می‌داد و دیگری از جمعیت ٧ میلیون نفری آنان صحبت می‌کرد، اما نهایتاً در روز سه شنبه، اکبر حیدری مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت البرز اعلام کرد، تخصیص سهام‌عدالت به جاماندگان طی چند ماه گذشته توسط کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و جزئیات آن به تصویب رسید.

به گفته او، با توجه به اینکه تخصیص سهام عدالت به جاماندگان برای دولت بار مالی دارد و دولت هم مدعی بود که منابع کافی مالی برای این کار ندارد، طی نشستی در مجلس شورای اسلامی، نحوه تامین منابع مالی اجرای طرح نیز مشخص شد و پس از تصویب طرح فوق در کمیسیون تلفیق، برای اجرا به دولت ارسال خواهد شد.
البته اولویت تخصیص سهام عدالت به روستانشینان، عشایر و اقشار کم درآمد بوده و دو میلیون نفری که با داشتن کاغذ ثبت نام دوره قبلی از سهام عدالت بازمانده‌اند هم سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

البته این مباحث درحالی مطرح است که تخصیص سهام عدالت به جاماندگان این سهام فعلا در کمیسیون تلفیق تصویب شده و درصورتیکه در صحن علنی مجلس هم تصویب شود، محل واگذاری آن مشخص و بعد به دولت فرستاده خواهد شد که به نظر می‌رسد فعلا راه زیادی برای تحقق این اتفاق در پیش است و ممکن است در دولت بعدی این اتفاق بیفتد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالیات،  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.