اخباراخبار بیمه

اعتراض کارگران ساختمانی به بیمه و نداشتن شغل

کارگران ساختمانی اعتراض کردند که ما بیمه داریم اما دارای شغل و درآمد ثابت نیستیم، بعد از شیوع ویروس کرونا، بیش از ۱۵ روز در هر ماه بیکار بوده‌ایم ولی با هزار سختی، حق بیمه خود را به حساب تامین اجتماعی واریز کرده ایم، سوال ما این است که چرا به ما بسته معیشتی کرونا و یارانه ۱۰۰ هزار تومانی تعلق نگرفته است؟
همچنین کارگران با بیان اینکه کارگران ساختمانی بیمه شده، دچار بیکاری‌های فصلی هستند و مدت‌ها است که دیگر درآمد ثابت و پایدار ندارند، با انتقاد از عدم تعلق یارانه کرونا به آن‌ها انتقاد کردند و گفتند: بیمه داشتن ما صرفا به معنای آن نیست که وضع ما خوب است و هرماه حقوق ثابت می‌گیریم.

سخنگوی حمایت جبرانی معیشت خانوار میرزایی درباره علت ‌عدم اعطای بسته معیشتی کرونا به کارگران ساختمانی، اظهار کرد: کارگران ساختمانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، مشمول دریافت بسته معیشتی کرونا نیستند زیرا یکی از شرایط این حمایت، عدم بیمه‌پردازی برای افراد است.
کارگران ساختمانی با بیان اینکه از همه خدمات حمایتی محروم هستند و حتی بیمه بیکاری به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد، خواستار حمایت دولت شده و گفتند: باید به ما که درآمدمان ناچیز است و شغل پایداری نداریم، یارانه تعلق بگیرد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار بیمه  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا