چگونه استعلام سابقه بیمه و اعتبار دفترچه را بگیریم؟

اعتبار دفترچه

چگونه استعلام سابقه بیمه و اعتبار دفترچه را بگیریم؟

چگونه استعلام سابقه بیمه و اعتبار دفترچه را بگیریم؟

طبق گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پزشکان و مراکز درمانی می‌توانند از طریق یکی از روش‌های شش‌گانه اعتبار سنجی، به آسانی استعلام دفترچه بیمه خود را بگیرند و همچنین خدمات درمانی لازم به مراجعه کنندگان ارائه شود.
به گفته رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی هر سال بیش از ۹۷ میلیون مراجعه به شعب بیمه انجام می‌شود که درخواست خدمات مربوط به دفترچه بیمه درمان شامل تامین اعتبار، چاپ، تعویض و صدور دفترچه ۵۵ درصد مراجعات را به خود اختصاص داده است و از ۹۷ میلیون مراجعه ۳۸ میلیون آن‌ها مربوط به تمدید اعتبار دفترچه بوده است.

تامین اجتماعی برای ارائه سرویس مطلوب به ۴۵ میلیون فرد بیمه شده، ۶ روش مختلف را تعریف و به صورت زیر اعلام کرده است:

  1. شماره گیری کد دستوری ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ مربع (#١٤٢٠٤)، با شماره گیری این کد منویی نمایش داده می‌شود که باید در آن کدملی خود را وارد کنید، به محض وارد کردن کد ملی سیستم پاسخ می‌دهد و پیام «شما از حمایت درمانی برخوردار می‌باشید.» نمایش داده می‌شود.
  2. شماره گیری کد دستوری ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ ستاره ۱ مربع (#١١٤٢٠٤*) است که در این روش هم باید کدملی خود را وارد کنید.
  3. کد دستوری ستاره ۱۶۶۶ مربع (#١٦٦٦*) را شماره‌گیری کنید، گزینه یک را انتخاب و با وارد کردن کدملی، اعتبار دفترچه را دریافت خواهید کرد.
  4. پس از اتصال به اینترنت در مرورگر خود pwa.tamin.ir را جستجو و وارد سایت شوید، در منو کدملی خود را وارد و اعتبار دفترچه را استعلام کنید.
  5. اگر از اپلیکیشن موبایل استفاده می‌کنید می‌توانید بارکد دفترچه را جلوی موبایل بگیرید و پس از اسکن، اعتبار دفترچه نمایش داده خواهد شد.
  6. اعتبار دفترچه بیمه از طریق مراجعه به آدرس medical.tamin.ir هم قابل استعلام است.

* در آخر توجه داشته باشید اگر هرکدام از بیمه شدگان دچار مشکل شدند و با خطایی برخورد کردند می‌توانند با شماره ۱۴۲۰ تماس بگیرند و امور خود را پیگیری کنند.

برای اطلاع از به روزترین اخبار بیمه  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

2 دیدگاه برای “چگونه استعلام سابقه بیمه و اعتبار دفترچه را بگیریم؟

شیدا صفری

ارسال پاسخ

ممنون از اطلاع رسانی

دی 29, 1399 در 10:18 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.