از بیمه بیکاری هنرمندان چه خبر؟

کالاهای لوکس

از بیمه بیکاری هنرمندان چه خبر؟

بیمه بیکاری هنرمندان : اهالی فرهنگ و هنر و رسانه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت، از جمله نقاط قوت مصوبه اخیر هیات وزیران، مشارکت صنوف فرهنگی و هنری در تهیه و تدوین پیش‌نویس اولیه آیین‌نامه بیمه بیکاری هنرمندان می‌باشد که در جلسات متعدد با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه و برای سیر مراحل قانونی و اخذ نظر دستگاه‌های مربوطه به دولت تقدیم شد و پس از جلسات متعدد در کمیسیون فرهنگی دولت به‌ویژه وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی، آیین‌نامه مربوطه بررسی نهایی شد و در جلسه ۳۰ آذر توسط هیات وزیران تصویب شد.
صالحی همچنین خاطرنشان کرد، برای نخستین بار در حمایت از این قشر فرهیخته بیمه بیکاری اجرا خواهد شد، زیرا عمده این مشاغل در زمره مشاغل آزاد تعریف می‌شوند و تاکنون مشمول حمایت‌های قانون بیمه بیکاری نشده‌اند.

صالحی افزود: یکی از آسیب‌پذیرترین مشاغل در هر کشوری مشاغل حوزه فرهنگ و هنر و رسانه هستند زیرا با هر فشار و چالش اقتصادی و مالی، تولیدات آن از سبد مصرفی خانوار حذف یا از اولویت خارج می‌شود. در شرایط بحران بیماری کرونا و تعطیلی‌های پی در پی مشاغل فرهنگی و هنری، علی‌رغم حمایت‌های انجام شده توسط دولت، مشخص کرد که شاغلان این فعالیت‌ها باید از یک پشتوانه محکم‌تری برخوردار شوند تا پوشش‌دهنده و حامی معیشت این قشر فرهیخته باشد.
امروز پس از پیگیری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دولت با بیمه بیکاری اهالی فرهنگ و هنر و رسانه موافقت کرد.

برای اطلاع از به روزترین اخبار بیمه  با ما همراه شوید.

آخرین مطالب مرتبط :

4 دیدگاه برای “از بیمه بیکاری هنرمندان چه خبر؟

ممنون از اطلاع رسانیتون ????????

دی 2, 1399 در 10:31 ب.ظ

    مریم چوپانی

    ارسال پاسخ

    ممنون از همراهی شما ????

    دی 3, 1399 در 1:13 ب.ظ

علیرضا ابراهیمی

ارسال پاسخ

????????????

دی 2, 1399 در 10:32 ب.ظ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.