اخباراخبار مالی و اقتصادی

عواقب اجاره دادن حساب‌ها

عواقب اجاره دادن حساب‌ها

رئیس کل بانک مرکزی به روند کاهشی انتظارات تورمی و پدیدار شدن رشد اقتصادی به دلیل آمارهای رشد کشاورزی و صنعت کشور اشاره کرد و گفت بانک مرکزی از اول دی‌ماه سال جاری ترازنامه بانک‌ها رابه صورت دوره‌ای کنترل خواهد کرد.
او بیان داشت که عملیات بازار باز در روان شدن فعالیت‌ها در بازار بین بانکی موثر بوده و در تعدیل نرخ سود بازار بین بانکی هم اثر داشته است افزود، بانک‌ها باید تلاش کنند به قوانین و قواعد مبارزه با پولشویی پایبند باشند و نسبت به پیاده‌سازی این قواعد اهتمام کافی داشته باشند.‌ طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی، بانک‌ها تمهیدات لازم برای جلوگیری از سواستفاده از زیرساخت‌های بانکی برای پول‌شویی و معاملات مخرب در بازارها را با جدیت در به کارگیری قوانین مبارزه با پولشویی پیاده‌سازی کنند.

از سوی دیگر، ارتقای سطح مبارزه با پولشویی در سطح استان‌ها و افزایش اختیارات و ایجاد دسترسی‌های کافی به سامانه‌های مربوطه از سوی حوزه‌های مبارزه با پولشویی بانک‌ها ضروری است.

همتی تصریح کرد، برای نمونه فعالان معاملات و اتاق‌های فردایی ارز و طلا اذعان دارند با اجرایی شدن قوانین و ایجاد محدودیت‌ها از نظام بانکی فعالیت‌های غیرقانونی آن‌ها با مشکل روبه‌رو شده است. همچنین افزود اکنون مباحث درگاه‌های اجاره‌ای مرتبط با سایت‌های قمار و شرط‌بندی مطرح است، از این رو بانک‌ها باید حداکثر تلاش خود را برای مبارزه با این درگاه‌ها و نظارت بر این تراکنش‌ها انجام دهد.
رئیس کل بانک مرکزی گفت گزارشات دستگاه‌های نظارتی و امنیتی نشان می‌دهد افراد سودجو با پرداخت مقادیری اندک و اجاره کارت و حساب بانکی افراد، تراکنشات چند میلیاردی با اهداف قمار انجام می‌دهند، به همین دلیل ضروری است بانک‌ها جدیت لازم را داشته باشند و مردم هم به اجاره دادن حساب‌ها ی خود توجه داشته باشند.

برای اطلاع از به روزترین اخبار مالی و اقتصادی  با ما همراه شوید.

نوشته های مشابه

آخرین مطالب مرتبط :

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا